Strona główna Tagi Skierniewice

skierniewice

Już 4 lutego 61. Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych

Serdecznie zapraszamy na 61. Ogólnopolską Konferencję Ochrony Roślin Sadowniczych "2020 - Rokiem Zdrowia Roślin" która odbędzie się 4 lutego 2020 w kinoteatrze Polonez w Skierniewicach.

41. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Już po raz 41. w Skierniewicach w miniony weekend można było uczestniczyć w dorocznej imprezie.

Skierniewickie święto w rozmiarze XL

W Skierniewicach zakończyło się Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. To już 40. edycja tej imprezy - przypadała ona w 560. rocznicę nadania Skierniewicom praw miejskich. W tym roku liczba wystawców sięgnęła 140, a zwiedzających... trudno zliczyć. Pomimo niekorzystnej aury wielu wyjeżdżało z miasta z bagażnikami pełnymi zakupów.

We wtorek w Skierniewicach obchody 65-lecia instytutów ogrodniczych

Jutro (22 listopada) w Skierniewicach odbędą się uroczystości poświęcone 65-leciu działalności instytytów ogrodniczych - czyli obecnego Instytutu Ogrodnictwa oraz jego poprzedników - Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa oraz Instytutu Warzywnictwa.
 

W Instytucie Ogrodnictwa wyhodowano ponad 200 odmian roślin

Ponad 200 odmian roślin sadowniczych i warzywnych wyhodowano dotąd w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach. Ok. 7 proc odmian jabłoni w polskich sadach, 40-50 proc. kapusty, cebuli i papryki oraz ponad 70 proc. maliny to odmiany wyhodowane w Instytucie.

39. Skierniewickie Święto…

... Kwiatów, Owoców i Warzyw w weekend 18-19 września znów zgromadziło wielu zainteresowanych ogrodnictwem. Po oficjalnym otwarciu święta i przemarszu parady (udział w niej wzięło ponad 50 zorganizowanych grup), można już było śmiało ruszać na przygotowane przez lokalne instytucje atrakcje.

39. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach

Od barwnej parady, która przejdzie ulicami Skierniewic na rynek rozpocznie się w sobotę 39. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Dwudniową imprezę wypełnią pokazy florystyczne, degustacje lokalnych potraw, branżowe konsultacje, konkursy i występy artystów.

Świąteczna tradycja w Skierniewicach

Już tradycją jest, że w drugiej połowie września, na cały weekend, miasto zamienia się w pełny zgiełku, a przede wszystkim wszelkich dóbr, jarmark. Tegoroczne, 38. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw (SŚKOiW) odbyło się 19-20 września.

37. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to dwudniowa impreza o charakterze kulturalno-naukowo-handlowym. W tym roku odbywa  się ono 20-21 września.

W Skierniewicach 36. Święto!

W sobotę i niedzielę w Skierniewicach można było uczestniczyć w licznych imprezach towarzyszących już 36. w historii tego miasta Święcie Owoców, Warzyw i Kwiatów.