ARiMR ostrzega – spóźnialscy dostaną mniej pieniędzy

Kto nie zdąży złożyć wniosku o przyznanie tegorocznych dopłat bezpośrednich, wsparcia ONW i płatności rolnośrodowiskowych do 15 maja, będzie miał obniżone te dopłaty o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. Aby ułatwić wszystkim rolnikom dotrzymanie tego terminu od 13 do 15 maja biura powiatowe ARiMR będą czynne dłużej, większość nawet do godz. 22.

Wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich, wsparcia ONW i płatności rolnośrodowiskowych za 2013 rok można składać osobiście w swoim biurze powiatowym ARiMR, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową – wówczas o dotrzymaniu terminu decyduje data nadania widniejąca na stemplu pocztowym, a także dostarczyć za pośrednictwem Internetu, dzięki specjalnej aplikacji umieszczonej w portalu internetowym ARiMR.
 
ARiMR przypomina, że zmiany do złożonego już wniosku można, bez żadnych sankcji finansowych, dostarczyć do Agencji do 31 maja 2013 r. Złożenie poprawionego wniosku, po tym terminie, ale nie później niż do 10 czerwca 2013 r., spowoduje obniżenie należnych rolnikowi płatności o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia, w zakresie powierzchni działek rolnych, dla których dokonano zmian lub do powierzchni działek rolnych, które zostały dodane we wniosku.
 
Od początku naboru do biur powiatowych ARiMR zostało złożonych  883 tys. wniosków o płatności bezpośrednie, blisko 477 tys. wniosków o dopłaty z tytułu ONW, 11,5 tys. rolników złożyło nowe wnioski o wsparcie z „Programu rolnośrodowiskowego”, blisko 56,5 tys. rolników w ramach już złożonych wniosków ubiega się o przyznanie im kontynuacyjnych płatności.

Źródło: ARiMR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKomunikat MRiRW dla eksporterów owoców i warzyw do FR
Następny artykułDżdżownice powstrzymują inwazje ślimaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.