Brzoskwinie i nektaryny – sezon bez większych nadziei

Włoscy menedżerowie branżowi nie żywią specjalnych złudzeń co do tegorocznego sezonu sprzedaży pestkowych – zwłaszcza brzoskwiń i nektaryn. Ot, „nadal jeszcze idziemy”, ale mamy coraz większe wątpliwości, czy aby podążamy za dobrymi drogowskazami...

Rysuje się kolejny sezon z kryzysem cenowym – według portalu italiafruit.net ceny włoskich brzoskwiń w Niemczech osiągają 0,85-0,90 €/kg (kaliber A). Popyt jeszcze się nie rozpędził, owoce nie mają optymalnego smaku – mają około 10o Brixa, przy 12oB uznawanych za minimalną akceptowaną. Nektaryny kosztują 1,2 euro.

Tymczasem po owocach z południa Włoch na rynek wkrótce trafią te w północnych prowincji. Jeszcze nie napotykają one konkurencji z Hiszpanii, ani z Francji, ale handel idzie ospale.

Fachowcy od marketingu stawiają sobie pytanie: po co nam ten cały GlobalGap? Czy jest to jakieś potwierdzenie jakości naszych owoców czy papier zaścielający biurka? Najwidoczniej nie działa na klienta. No i jak to jest, że jajko-niespodzianka, zawsze takie samo jest wybierane przez dzieci bez żadnej promocji, a promowane usilnie owoce odnotowują spadki spożycia?

 Za: italiafruit.net

 PG 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPIORiN kontroluje importowane ziemniaki
Następny artykułIUNiG informuje o suszy rolniczej na terenie Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.