Dla szukających zmiany

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach zaprasza  wszystkich rolników i domowników, zainteresowanych zdobyciem nowych, cennych umiejętności do udziału w tym  projekcie. Trwać on będzie do czerwca 2013 roku. W tym czasie planowane jest przeszkolenie około 1200 osób.  Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru odpowiedniego kursu, a także po jego zakończeniu uczestnicy projektu mogą liczyć na fachowe doradztwo zawodowe, aktywizacyjne i prawne.
W projekcie mogą uczestniczyć rolnicy lub domownicy ubezpieczeni w KRUS (w pełnym zakresie w rozumieniu przepisów ustawy o ubezpieczeniu społecznym), zamieszkujący w gminie wiejskiej, miejsko-wiejskiej lub w mieście do 25 tys. mieszkańców. Projekt skierowany jest wyłącznie do osób, które prowadzą działalność rolniczą, lecz zamierzają w ciągu 6 miesięcy od zakończenia  kursu podjąć pracę poza rolnictwem lub rozpocząć pozarolniczą działalność gospodarczą.
 
W chwili obecnej realizujemy kursy: 
• operator maszyn budowlanych (koparko-ładowarka)
• kucharz z elementami cateringu i małej gastronomii
• spawacz (metody MAG i TIG)
• cukiernik
 
Zajęcia odbywać się będą w dniach roboczych, w grupach od 10 do 16 osób a dokładne terminy uzgadniane będą z grupą. Szczegółowy harmonogram kursów umieszczony będzie na stronie internetowej projektu www.kursydlarolnikow.pl.  
 
W ciągu całego okresu trwania projektu pomocy rolnikom udzielać będą rejonowe punkty konsultacyjno – organizacyjne w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. 

Za: modr.pl
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułŚliwkowe kulinaria
Następny artykułSmaki regionu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.