Egipski eksport owoców i warzyw do Rosji wzrósł prawie 40 proc.

Egipski minister handlu i przemysłu Tarek Kabil poinformował, że egipski eksport na rynki rosyjskie wzrósł o 32,8% od stycznia do listopada 2017 r., osiągając 464,8 mln USD w porównaniu do 350 mln USD w analogicznym okresie 2016 r.

Z kolei Nasser Hamed, szef egipskiego biura handlowego w Moskwie, powiedział, że egipski eksport warzyw i owoców do Rosji wzrósł o 39%. W pierwszych 11 miesiącach 2017 r.  wyniósł on około 359 mln USD ((w analogicznym okresie 2016 r. było to około 258,5 mln USD). Eksport warzyw i owoców do Rosji stanowi więc 77% całkowitego egipskiego eksportu do tego kraju.

Minister Kabil przypomniał, że obecnie trwają negocjacje z Eurazjatycką Unią Gospodarczą w sprawie umowy o wolnym handlu, która ma zostać uruchomiona w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Euroazjatycka Unia Gospodarcza obejmuje Rosję, Białoruś, Kazachstan, Armenię i Kirgistan, więc umowa ta zwiększy dwustronne stosunki handlowe między Egiptem a rynkami tych krajów.

MP

Źródło: Freshplaza

Related Posts

None found

Poprzedni artykułFrancuski rynek owoców
Następny artykułMini jabłko ma swoją paryską premierę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.