Eskimos zakontraktował 450 tys. ton jabłek

Spółka Eskimos prowadząca interwencyjny skup jabłek poinformowała dzisiaj, że zakontraktowała do tej pory 450 000 ton jabłek przemysłowych i rozpoczyna "bardzo intensywny ich przerób" na koncentrat jabłkowy, sok NFC, przecier jabłkowy oraz mrożoną kostkę jabłkową.

– W celu zagospodarowania najgorszego asortymentu jabłek zarząd spółki pracuje nad uruchomieniem produkcji alkoholu z tych jabłek – poinformowała również firma.

W komunikacie znalazła się również informacja na temat opóźnień płatności dla podmiotów współpracujących. Spółka napisała: „informujemy, iż opóźnienie (..) wynika z problemów administracyjnych niezależnych od spółki, jest chwilowe, o czym zapewniają nas partnerzy współpracujący przy programie, opóźnienie ma mieć charakter jednorazowy. Serdecznie przepraszamy za powstałą zwłokę, która w przyszłym tygodniu zostanie zniwelowana”.
Źródło: Eskimos

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł„Profesor Wojtaszek”- nowa odmiana różanecznika z UR
Następny artykułProdukujemy mniej przetworów warzywnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.