Hurtownie zalegają z zapłatami

dodatkowe pieniądze
Hurtownie spożywcze zalegają swoim kontrahentom z zapłatą za towary. Ich zadłużenie powiększa się, a obowiązujący od dzisiaj podatek handlowy może pogorszyć ich sytuację.
Według Krajowego Rejestru Długów zadłużenie hurtowni wzrosło w tym roku (do sierpnia) o 73 mln zł i osiągnęło wysokość 186 mln zł. Na liście dłużników jest 3697 firm – w ostatnim roku przybyło ich 365. Największy dłużnik ma do spłacenia 15 mln zł. Producenci żywności są na trzecim miejscu – po bankach i innych instytucjach finansowych oraz handlu – wśród wierzycieli hurtowni. 729 tych firm zalega producentom z wypłatą 23,5 mln zł. Według branż największe kłopoty mają hurtownie mięsne (długi w wysokości 54 mln zł), te zajmujące się handlem warzywami i owocami sa na drugiej pozycji z wierzytelnościami w wysokości 47 mln zł.
za: biznes.onet.pl
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułXXVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agropromocja 2016
Następny artykułUrsus zwiększa udział w rynku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.