Inwestycja TB Fruit w Annopolu

Zgodnie z założeniami we wrześniu ruszyła przetwórnia owoców w Annopolu. Inwestorem jest TB Fruit – spółka należąca do grupy Jabluniewyj Dar Tarasa Barszczewskiego. Koszt inwestycji to około 12 mln euro.
Oddana w bieżącym roku do eksploatacji instalacja do produkcji koncentratu soku jabłkowego umożliwia przerób 1500 t owoców na dobę. To pierwsza część zakładu w Annopolu – po oddaniu w przyszłym roku drugiej moce przerobowe wzrosną do 3000 t owoców na dobę. Zakład będzie produkował także koncentrat soku wiśniowego. 
Najnowszy zakład TB Fruit ( w Polsce posiada jeszcze zakład w Dwikozach i planuje budowę kolejnego w Brzostowicach pod Grójcem, zaś na Ukrainie ma 6 przetwórni) jest także najnowocześniejszy. Tylko w Annopolu uzyskiwany podczas oczyszczania ścieków biogaz jest wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej na potrzeby zakładu. 
TB Fruit planuje jeszcze w tym lub w przyszłym roku debiut na giełdzie. W niedalekiej przyszłości firma ma stać się największym producentem soków owocowych w Europie.
 
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJeśli efektywna walka z chorobami kory i drewna – to także jesienią
Następny artykułArmenia wstępuje do Unii Celnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.