Kolumbia – kwiaciarskie mocarstwo z antypodów

Nie za często zwracamy uwagę na Kolumbię, a to gigant w produkcji kwiatów. W kraju generuje ponad 130 tysięcy miejsc pracy przy samej ich produkcji i dalszych 600 tysięcy w otoczeniu branży. Głównym odbiorcą kolumbijskich kwiatów jest rynek Stanów Zjednoczonych. W 2016 roku kolumbijska branża kwiaciarska zarobiła na nim 1,312 mld dolarów.
Do USA wyeksportowano w 2016 roku 78% wyprodukowanych w Kolumbii kwiatów. Inni ich importerzy kupują znacznie mniej: Wielka Brytania i Japonia po 4%, Kanada 3%, Rosja 2%. Asortyment oferowany rynkom liczy około 1600 pozycji.
Produkcja kwiatów ciętych jest prowadzona na około 7000 hektarach. Króluje róża stanowiąca ponad 23% upraw, po niej plasują się: goździk (16,2%), chryzantema 911,2%), alstremeria (5,9%), hortensia (5,5%).
 
Wśród krajów, w których kolumbijskie stowarzyszenie producentów i eksporterów kwiatów ASOCOLFLORES)  promuje je, jest wymiana także Polska – z warszawskimi Flower Expo Poland.
 
za: asocolflores.org
 
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKRIR o pracy sezonowej: dla rolnika będzie to nieopłacalne
Następny artykułNawożenie papryki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.