Strona główna Tagi Kolumbia

kolumbia

Rejestracja zainteresowanych eksportem jabłek do Kolumbii – do 10 stycznia

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje o finalizacji procedury analizy ryzyka dla jabłek przeznaczonych na eksport do Kolumbii, dla których zostały uzgodnione importowe wymagania fitosanitarne pomiędzy Głównym Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa i Kolumbijskim Instytutem Rolnictwa (ICA).

Z Europy do Kolumbii. Czy otworzą nowy rynek?

W tym roku w trakcie zbiorów zostanie przeprowadzony ostateczny audyt w sadach. Na podstawie jego wyniku zapadnie decyzja czy otworzyć kolumbijski rynek dla holenderskich jabłek i gruszek.

Gdańscy odkrywcy „diabelskiego storczyka” chcą założyć rezerwat w Kolumbii

Naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy w ubiegłym roku opisali "diabelskiego storczyka" - nowy gatunek orchidei, założyli w południowej Kolumbii Instytut Badań nad Bioróżnorodnością i zbierają pieniądze, by założyć tam rezerwat.

Kolumbia – kwiaciarskie mocarstwo z antypodów

Nie za często zwracamy uwagę na Kolumbię, a to gigant w produkcji kwiatów. W kraju generuje ponad 130 tysięcy miejsc pracy przy samej ich produkcji i dalszych 600 tysięcy w otoczeniu branży. Głównym odbiorcą kolumbijskich kwiatów jest rynek Stanów Zjednoczonych. W 2016 roku kolumbijska branża kwiaciarska zarobiła na nim 1,312 mld dolarów.

Światowy rynek borówki – wzrosty i nowi gracze

Aktualna światowa produkcja borówek jest szacowana na około 600 tysięcy ton. Za rok może to już być nawet 1 mln ton – dzięki rosnącemu popytowi na te owoce na rynkach Azji. Utrzymuje się również duże zapotrzebowanie na owoce borówki w Stanach Zjednoczonych. Na ten atrakcyjny rynek wchodzą nowi gracze – jest wśród nich jeszcze mało znacząca tutaj Kolumbia, która chce dostarczać borówki na rynek przez okrągły rok.