Komisja chce przedłużenia preferencji celnych dla Mołdawii

Zgodnie z rozporządzenie Rady (WE) nr 55/2008 wprowadzono wolny dostęp do rynku unijnego dla wszystkich produktów pochodzących z Mołdawii, z wyjątkiem niektórych produktów rolnych wymienionych w załączniku do tego dokumentu – w tym między innymi różnego rodzaju mięs i przetworów, przetworów mlecznych, jaj, zbóż, cukru i wybranych owoców i warzyw.
W dniu 15 października Komisja Europejska opublikowała Decyzję Rady z dnia 7 października br. ustalającą stanowisko, jakie Unia Europejska ma zająć w ramach Rady Generalnej Światowej Organizacji Handlu w odniesieniu do wniosku o przedłużenie dotychczasowych, wspomnianych powyżej dodatkowych autonomicznych preferencji handlowych przyznanych dla Mołdawii. Wydłużenie okresu miałoby potrwać do dnia 31 grudnia 2015. W przypadku produktów ogrodnictwa do powyższego terminu zwolnieniu całkowitemu z opłat celnych podlegałyby: świeże warzywa – pomidory, czosnek, ogórki, cukinia oraz karczochy, a także winogrona świeże lub suszone. 
Źródło: FAMMU/FAPA 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCo ze zdrowotnością ozdobnych roślin iglastych?
Następny artykułMaleje eksport indyjskiej cebuli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.