Komisje za sprawozdaniem o pomocy w sektorze rolnictwa lub rybołówstwa w 2015 r.

dodatkowe pieniądze
Sejmowe komisje gospodarki morskiej i rolnictwa na wspólnym posiedzeniu przyjęły w czwartek sprawozdanie o pomocy publicznej udzielanej w sektorze rolnictwa lub rybołówstwa w 2015 r.
W 2015 r. w ramach dotacji i ulg podatkowych pomoc wyniosła ponad 2,2 mld zł, w tym ponad 1 mld zł ze środków będących w dyspozycji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach realizacji programu wsparcia krajowego – powiedział wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jacek Bogucki.
 
Ponad 844 mln zł to pomoc głównie w formie zwrotu części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego – kontynuował Bogucki. Z kolei na 331 mln zł pomocy składały się dopłaty do postępu biologicznego, ponad 109 mln zł to dopłaty do ubezpieczeń upraw rolnych, a dopłaty do zwierząt gospodarskich to ponad 173 mln zł. Natomiast ponad 68 mln zł dofinansowania przekazano na zwalczanie chorób zakaźnych zwierząt.
 
100 tys. zł przekazano w związku z suszą – powiedział wiceminister. Jak dodał, była to pomoc udzielona przez Agencję Nieruchomości Rolnych w postaci ulg w opłatach za czynsz dzierżawny lub rat za nabyte nieruchomości.
 
W ramach pomocy de minimis w 2015 r. rolnicy otrzymali wsparcie w wysokości prawie 65 mln euro, czyli ponad 260 mln zł – poinformował Bogucki.
 
Jak relacjonował, producenci ryb otrzymali w 2015 r. wsparcie w ramach pomocy de minimis w wysokości ponad 3 mln euro, czyli 12 mln zł. Pomoc publiczna poza de minimis wyniosła 1,7 mln zł i było to dofinansowanie wynagrodzeń pracownikom niepełnosprawnym – dodał.

za:  

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOgrodnictwo postawione na… dachu
Następny artykułEksport żywności przekroczył 24 miliardy złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.