Kondycja sandomierskich Grup Producentów

Przedsiębiorstwa zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) zobowiązane są corocznie do składania sprawozdań finansowych obejmujących poprzedni rok działalności. Są to dane jawne i dostępne dla każdego zainteresowanego. Zebraliśmy dane o latach 2014 i 2015 formalnie złożone do początku października w KRS.
Wybraliśmy podstawowe dane informujące o wielkości:
 
– majątek trwały – kwota powinna obejmować wartość gruntów, budynków, zaplecza przechowalniczego oraz wszystkich środków trwałych spółki;
 
– przychody ze sprzedaży – kwota powinna obejmować całą sprzedaż jakiej dokonała spółka (wartość netto bez VAT);
 
– zysk na sprzedaży – kwota zysku lub straty związana ze sprzedaż towarów i usług po uwzględnieniu kosztów jakie spółka poniosła w związku z działalnością;
 
– wynik finansowy netto – kwota sumaryczna zysku rocznego uwzględniająca np. koszty finansowe (kredyty) oraz otrzymane dotacje, które miały największy wpływ w prezentowych spółkach na różnicę między zyskiem na sprzedaży a wynikiem finansowym netto (netto czyli po opłaceniu ewentualnego podatku CIT).
 
Dane takie zestawione dla Grup Producentów z Sandomierszczyzny prezentuje poniższa tabela.
 

za: KRS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSmak polskich borówek znają nawet mieszkańcy Kuala Lumpur
Następny artykułJaki leasing dla rolnika?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.