Korzystne zmiany w handlu z Indiami

Jesienią ubiegłego roku władze indyjskie wyznaczyły jeden ze swoich portów jako jedyne miejsce przyjęcia ładunków importowanych jabłek. Teraz sytuacja zmieniła się na korzyść handlowców.
Dyrekcja Generalna ds. Handlu Zagranicznego indyjskiego Ministerstwa Handlu i Przemysłu nakazała 14 września ubiegłego roku kierowanie wszystkich importowanych do Indii jabłek (kod HS 08081000) do portu Nhava Sheva w Bombaju. Jednak 12 stycznia br. to zarządzenie zostało zmienione na korzystniejsze dla handlowców. Teraz przesyłki przyjmują porty morskie i lotnicze w Kalkucie, Chennai, Cochin i Bombaju.
Jak wiadomo, Indie są jednym z nowych rynków, na które zaczynają trafiać polskie jabłka. O problemach dywersyfikacji naszego eksportu i trendach na światowym rynku jabłek będzie mowa na 25. Spotkaniu Sadowniczym Sandomierz 2016, na które zapraszamy 27-28 stycznia. Dla zainteresowanych – program.
za: GAIN Report
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułIdą do przodu pod nowym szyldem
Następny artykułKonferencja Czereśniowa w Sandomierzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.