Litr ON w hurcie podrożał już o 50 groszy

Ceny paliw na stacji
Zgodnie z przewidywaniami ekspertów rynku paliw, musimy zapłacić rachunek za ręczne sterowanie hurtowymi cenami. Od wyborów olej napędowy podrożał już o 50 groszy na litrze i to nie koniec…

W dzień po ostatnich wyborach parlamentarnych litr oleju napędowego w hurcie PKN Orlen kosztował 4,77 zł. Dziś kosztuje 5,27 zł (+11%). To równe 50 groszy więcej. Jednak na stacjach paliw, cena detaliczna wzrosła nie tylko o 50, lecz w wybranych punktach o 60 czy 70 groszy na litrze.

Obecnie popyt jest znacząco ograniczony z powodu dużych hurtowych zakupów, jakich dokonali w okresie najniższych cen rolnicy. Tysiące lub dziesiątki tysięcy litrów kupowali na przełomie września i października również firmy transportowe, a także właściciele innych firm, gdzie zużywa się duże ilości paliw.

Jakie będą ceny w najbliższych tygodniach?

Eksperci prognozują w Polsce dalsze wzrosty cen. Mówi się, że kierowcy muszą zapłacić teraz rachunek za tańsze paliwa w sierpniu i wrześniu, gdy płaciliśmy znacznie mniej niż Czesi czy Słowacy. Jeśli chodzi o ceny ropy to najważniejszą zmienną jest konflikt na Bliskim Wschodzie. Na razie ma on ograniczony wpływ na ceny ropy. Jeśli jednak wojna rozszerzy się na inne kraje, grozi to znacznie wyższymi cenami ropy naftowej.

Źródło: Sad24.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułUkraina wnioskuje przeciwko Polakom do Komisji Europejskiej
Następny artykułLawendLOVE Pole Pani Marty, jaki jak zrobić magię z niczego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.