Misja polskich firm z sektora rolno-spożywczego w Kopenhadze

W dniach 1-2 marca odbyła się misja 14 polskich firm sektora rolno-spożywczego zainteresowanych wejściem na rynek duński. Misja zorganizowana została przez WPHI i Ambasadę RP w Kopenhadze.

W ramach programu odbyły się spotkania z przedstawicielami trzech największych firm duńskich, głównych graczy na rynku sprzedaży detalicznej w Danii – COOP, Dansk Supermarkted i Dagrofa.

W trakcie dwudniowego pobytu firmy odbyły także szkolenie w siedzibie sieci sklepów Netto należącej do Dansk Supermarkted na temat konceptu funkcjonowania grupy oraz polityki zakupowej sieci. Dzięki prezentacji przedstawicielki Arctic Busieness Network firmy zapoznały się z organizacją rynku detalicznego i cateringowo-restauracyjnego na Grenlandii oraz możliwościami nawiązania współpracy z firmami obecnymi na rynku grenlandzkim. Kolejnym punktem programu była prezentacja przedstawiciela zrzeszenia Danish Agriculture&Food Council, który podzielił się z polskimi firmami informacjami o rynku i współpracy polsko-duńskiej, widzianymi z perspektywy duńskich producentów.

Firmy biorące udział w misji zainteresowane są wprowadzeniem na rynek duński polskich produktów takich jak owoce, warzywa, mrożonki, przetwory owocowo-warzywne, soki i napoje, mięso, wędliny, miód. Niektóre z tych produktów obecne już są na rynku duńskim i cieszą się uznaniem konsumentów i sieci handlowych, głównie ze względu na wysoką jakość oraz konkurencyjne ceny produktów. Duńscy partnerzy zaś doceniają elastyczność polskich producentów w dostosowaniu oferty do wymogów rynku, wysoki standard współpracy i terminowe dostawy.

Źródło: Portal Promocjii Eksportu

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNa balkonie zamiast pelargonii – pomidory, ziemniaki i tykwa
Następny artykułGruszki Migo – nowa klubowa odmiana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.