Mniejsza produkcja kalafiorów we Francji

Pod koniec września br. francuskie ministerstwo opublikowało dane dotyczące tegorocznych zbiorów kalafiorów we Francji. W sumie w roku 2015 zbiory powinny ostatecznie wynieść 284,4 tys. ton – to o 7% mniej niż w roku minionym, ale także o 16% mniej wobec średniej wielkości zbiorów z ostatnich pięciu lat.
Zdecydowana większość produkcji to warzywa uprawiane na zachodzie kraju – pochodzi stamtąd około 250,7 tys. ton. Łączna tegoroczna powierzchnia upraw to 16,8 tys. ha – dokładnie tyle samo co przed rokiem, ale o 10% mniej niż jeszcze pięć lat temu. 
W minionym roku Francuzi wyeksportowali w sumie 141,4 tys. ton kalafiorów – głównie do pozostałych państw członkowskich – 133,5 tys. ton, a tu najwięcej do Niemiec – przeszło 50,0 tys. ton. W tym samym czasie import tych warzyw wyniósł 48,6 tys. ton, z czego największym dostawcą na francuski rynek była Hiszpania – 36,3 tys. ton. 
Źródło: FAMMU/FAPA

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMemorandum o współpracy z Islamską Republiką Iranu
Następny artykułCzy dotacje unijne osłabią leasing?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.