Na Kaukaz i dalej

fot. P. Grel
Silesian Chamber of Commers organizuje kolejną misję gospodarczą dla  firm polskich , która odbędzie się w dniach: 19 – 25 kwietnia 2015 r., a jej celem będzie Gruzja.  
 
W trakcie misji do tego strategicznego kaukaskiego kraju odbędą się spotkania biznesowe w Tbilisi, Kutaisi i w Batumi.
Istnieje możliwość uzyskania – w ramach pomocy de minimis – refundacji do 50% kosztów kwalifikowanych, związanych z udziałem w misji. Tym samym realna kwota do uzyskania tytułem refundacji oscyluje w okolicach 35-45% kosztów udziału w misji.
 
Gruzja we wrześniu 2014 podpisała umowę o wolnym handlu z UE, sama z kolei ma umowy o wolnym handlu z krajami CIS (WNP). W ubiegłym roku nastąpił blisko 60-procentowy wzrost wymiany handlowej Gruzji z Polską.  Ten mały kaukaski kraj zajmuje 15 miejsce w rankingu DOING BUSINESS, znacząco wzrósł eksport gruziński do Rosji, w efekcie czego wzrósł popyt na rynku wewnętrznym. Gruzja jest też krajem tranzytowym pomiędzy wszystkimi krajami regionu.
 
za: scc.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.