Po targach MTAS

A. Baker wręcza kluczyki quada Jackowi Kowalskiemu
W poprzednim tygodniu sporo uwagi poświęcaliśmy IX Międzynarodowym Targom Agrotechniki Sadowniczej. Mamy nadzieję, że nasze migawki z tej imprezy przydadzą się zwłaszcza tym sadownikom, którzy nie mogli przyjechać w tym roku do Warszawy. Szersze relacje z MTAS-u ukażą się w wiosennych numerach naszych sadowniczych periodyków.
Odwiedzającym naszą stronę jesteśmy winni jeszcze jedną – istotną i miłą informację – o wynikach konkursu zręcznościowego zaproponowanego przez organizatorów. Jak można się było przekonać przeglądając nasze galerie zdjęć, cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. Emocje wzrosły na koniec pierwszego dnia, kiedy okazało się, że zwycięzcy konkursu nie było na sali podczas ogłaszania wyników. Zgodnie z regulaminem pierwsza nagroda – pojazd ATV Quadlander 300 przechodziła do puli nagród w następnym dniu. Tym razem najzręczniejszy uczestnik MTAS-u był obecny i mógł odebrać nagrodę.
 
Szczęśliwcem, który zgłosił się na stoisko Plantpressu ze styczniowym numerem „MPS Sad”, wszedł tym samym w posiadanie kuponu konkursowego i dobrze „wymierzył” drzewko uformowane za pomocą środka Regalis 10 WG był Pan Jacek Kowalski z Warki. Nagrodę w konkursie ufundowały firmy BASF i Plantpress, a kluczyki zwycięzcy wręczyli Agnieszka Baker z firmy BASF i Marek Kawalec, prezes Plantpressu. 
 
Pan Jacek Kowalski prowadzi 11 hektarowe gospodarstwo sadownicze, z czego jabłonie – od letnich do zimowych odmian – uprawia na 7 hektarach, a wiśnie, głównie ‘Łutówkę’, na 2 hektarach. Owoce są przechowywane na terenie własnego gospodarstwa w chłodniach z KA. Wskazówki do uprawy i ochrony sadów sadownik czerpie z wykładów wygłaszanych podczas spotkań sadowniczych i targów, w których uczestniczy (jest uczestnikiem targów MTAS już po raz dziewiąty) oraz z lektury czasopism fachowych „MPS SAD” oraz „Informator Sadowniczy”. 
 
Pewną ręką wykazali się także koledzy (w tym roku w gronie zwycięzców zabrakło pań): Marek Kubiak (Nowy Szwarocin), Jan Rosiek (Łazy Biegonickie), Andrzej Żelazo (Śniadków Górny), Mateusz Lewczuk (Miedzyrzec Podlaski), Mariusz Siedlecki (Pnie), Dariusz Jakubowski (Wandalin). Gratulujemy i cieszymy się wraz z nimi!
 
W zgodnej opinii organizatorów zakończone 12 stycznia Targi były największymi z dotychczas zorganizowanych – tak pod względem liczby zwiedzających, jak i wystawiających się firm.

 

DŁ-B, pg
Fot. M. Sudół

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSok jabłkowy coraz popularniejszy w Rosji
Następny artykułPolskie nasiennictwo ogrodnicze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.