Polska żywność smakuje w Nitrze

fot. P. Grel
Sprawdź jak „Polska smakuje” to hasło przewodnie tegorocznego, polskiego wystąpienia na Targach Agrokomplex 2013 w Nitrze. To największa tego typu impreza na Słowacji.
Polski sektor spożywczy reprezentowany był na targach w Nitrze przez 24 wystawców i 6 stowarzyszeń branżowych. Produkty regionalne i tradycyjne na specjalnym stoisku prezentuje województwo świętokrzyskie. Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi przedstawiało natomiast produkty najwyższej jakości, które uzyskały znak Programu „Poznaj Dobrą Żywność” oraz produkty ekologiczne.
 
Pokazy kulinarne, degustacje polskich potraw i produktów to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla gości, którzy odwiedzali  polskie stanowiska.
 
Podczas pobytu w Nitrze polski minister spotkał się z ministrami rolnictwa Słowacji i Czech.
 
– Naszym wspólnym celem jest spełnianie potrzeb i oczekiwań konsumentów poprzez zapewnienie żywności wysokiej jakości i wzrost efektywności w zakresie wymiany handlowej. Naprawiamy nasze kontakty, prowadzimy rozmowy, aby lepiej współpracować – zaznaczył szef polskiego resortu.
 
Słowackich dziennikarzy, z którymi minister Kalemba spotkał się podczas konferencji prasowej zachęcał do skosztowania tradycyjnych wyrobów: polskiego chleba, serów, szynki, oraz różnego rodzaju słodyczy.
 
Targi Agrokomplex w Nitrze odwiedza ok. 50 tys. zwiedzających. Można tu spotkać nie tylko Słowaków, ale także licznie przyjeżdżających Czechów, Ukraińców, Rosjan, Węgrów, Austriaków i Niemców.
 
Za: minrol.gov.pl
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCebula – warzywo polityczne
Następny artykułEksport towaru niezgodnego ze specyfikacją

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.