Polska smakuje

warzywa i owoce
Agencja Rynku Rolnego uruchomiła stronę internetową www.polskasmakuje.pl oraz darmową aplikację Polska Smakuje. Jest ona przeznaczona konsumentów szukających w sieci lokalnych wytwórców żywności.
Strony ruszyły na początku wakacji. Każdy, kto produkuje żywność zgodnie z systemami jakości, działa w ramach rolniczego handlu detalicznego, może założyć własny profil, na którym zamieści informacje o swojej ofercie oraz dane kontaktowe. Profil będzie mógł być na bieżąco uzupełniany, a zdjęcia  produktów zostaną zamieszczone przy opisie. Dzięki temu konsumenci, którzy coraz częściej i chętniej szukają zdrowej regionalnej żywności, będą mogli jednym kliknięciem odnaleźć lokalnych producentów. 
 
Na okres wakacji zaplanowana została kampania promocyjna. Hasło „Polska smakuje” będzie promowane wszędzie, gdzie będą turyści: na trasie koncertowej Lata z Radiem (to aż 20 pikników!), w pociągach na trasach turystycznych, na lotnisku w Warszawie, a także na wybranych  stacjach benzynowych.
Odwiedzając dzisiaj stronę polskasmakuje.pl trudno nie odnieść wrażenia, że Polska serem korycińskim stoi – promowanych jest tam kilkanaście rodzajów tego podlaskiego specjału. Są też śląskie krupnioki. Do popicia – ekologiczny kwas chlebowy. Żal, że żadnych owoców czy warzyw tam nie uświadczysz – przepraszam: są cytrynki w rumie. No, ale pierwsze koty za płoty. Pojawiła się kolejna możliwość sprzedaży swoich produktów – zwłaszcza dla małych gospodarstw. Piłka po stronie ogrodników…
 
za: arr.gov.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułEuropa zbierze o 20% mniej jabłek?
Następny artykułEtiopia zbudowała nowy terminal dla eksportu kwiatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.