Polskie firmy pojadą do Hongkongu

23 polskie firmy z sektora rolno-spożywczego wezmą udział w tegorocznych targach "Food Expo" w Hongkongu. Obroty handlowe z Hongkongiem od trzech lat są na poziomie 90 mln euro - poinformował wiceprezes Agencji Rynku Rolnego Lucjan Zwolak.
Zwolak poinformował, że w ciągu najbliższych trzech lat organizacje branżowe będą promowały swoje produkty w Chinach w ramach programów unijnych: Europejskie mięso – tradycja, jakość i smak” (organizatorem jest Stowarzyszenie Wędliniarzy), „Europejskie jabłka dwukolorowe” (Unia Owocowa i Związek sadowników RP) oraz „Trade Milk” (Polska Izba Mleka i Polska Federacja Hodowców Bydła Mięsnego i Producentów Mleka).
 
Obroty w handlu żywnością Polski z Hongkongiem wzrastały od kilku lat. W ostatnich trzech latach utrzymują się one na zbliżonym poziomie ok. 90 mln euro. Eksport wynosi ok. 70 mln euro. 

Za:  

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPotworów nie tylko papryką stoi
Następny artykułPrace nad zniesieniem zakazu reklamowania cydru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.