Polskie stoisko na targach Sial China 2018 w Szanghaju

Polskie stoisko na Sial China 2018; fot. KOWR
Największe wschodnioazjatyckie targi spożywcze Sial China 2018 odbywały się w Szanghaju w tym roku od 16 do 18 maja. Już po raz szósty na tym wydarzeniu KOWR zorganizował polskie stoisko narodowe z indywidualnym udziałem przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej.

Na stoisku o powierzchni 300 m² swoją ofertę eksportową promowało 11 polskich firm z sektora rolno-spożywczego produkujących m.in.: owoce w czekoladzie, musy owocowe, płatki kukurydziane, pieczywo chrupkie, zupy instant, krówki, lemoniady, cydry, sery topione, mleko i serwatkę w proszku, jogurty, mięso wieprzowe mrożone, herbaty, syropy, olej rzepakowy, mieszanki do pieczenia ciast i chleba, wypieki i słodycze.

Każdego dnia targów na polskim stoisku narodowym odbywały się pokazy kulinarne, których celem była promocja polskiej kuchni i żywności oraz zaprezentowanie Polski jako kraju tradycyjnego i jednocześnie nowoczesnego pod względem kulinarnym.

W ramach misji handlowej zorganizowanej przez KOWR wspólnie z Zagranicznym Biurem Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. w Szanghaju, w dniu poprzedzającym rozpoczęcie targów polscy przedsiębiorcy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach na temat przygotowania się do eksportu na rynek chiński oraz w rozmowach biznesowych B2B z potencjalnymi chińskimi kontrahentami. Zainteresowani mogli także odbyć wizytę w sklepie sieci G Super, specjalizującej się w żywności importowanej.

Ponadto 17 maja przedsiębiorcy wystawiający się na stoisku KOWR mogli korzystać przez cały dzień targowy z porad dwóch ekspertów ds. rynku chińskiego w zakresie dostosowania oferty swoich firm do potrzeb i oczekiwań chińskich importerów, dystrybutorów i konsumentów.

Było to jedno z kilku wydarzeń promocyjno-informacyjnych organizowanych w tym roku przez KOWR na rynku chińskim pod hasłem „Poland tastes good”. Rynek ten uznawany jest za jeden z perspektywicznych kierunków polskiego eksportu rolno-spożywczego.
 
Źródło:  KOWR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOpakowania przedłużające świeżość owoców i warzyw
Następny artykułCiech przejmuje hiszpańskiego dostawcę środków ochrony roślin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.