Porozumienie Arysta LifeScience i Goëmar

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Arysta LifeScience i Laboratoria Goëmar zawarły dwie umowy dotyczące rozwoju i dystrybucji biostymulatorów i produktów kontroli biologicznej. Na mocy pierwszej umowy Arysta LifeScience zyskało wyłączność na liczne produkty Laboratoriów Goëmar z linii Physio Activator® (PAT) i Natural Protect®. Na mocy drugiej - Laboratoria Goëmar zyskały wyłączność na produkty Arysta LifeScience z grupy biostymulatorów i środków kontroli biologicznej. Obie umowy przewidują rozszerzenie współpracy o nowe technologie, które obecnie są rozwijane.
Arysta LifeScience uzyskała wyłączne prawo do określonych produktów na Europę Środkową (Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Kraje Bałtyckie i Węgry). Laboratoria Goëmar zyskały wyłączność na rozwój i dystrybucję linii Atonik (Asahi) we Francji, oraz prawa do produktów z grupy biostymulatorów i środków kontroli biologicznej Arysta LifeScience na Francję i inne kraje Europy Zachodniej. Technologia Physio Activator (PAT) oparta na wodorostach aktywuje główne mechanizmy wzmacniające pobieranie przez roślinę składników pokarmowych z gleby i aktywuje hormony kwitnienia niezbędne podczas zawiązywania owoców i we wczesnej fazie ich rozwoju. Technologia Natural Protect odnosi się do marki handlowej Vacciplant® , której produkty zawierają laminarynę stymulującą naturalne mechanizmy obronne roślin. W 2005 roku, laminaryna została zarejestrowana w oparciu o Rozporządzenie o wprowadzaniu do obrotu środków ochrony roślin w UE (Załącznik I, Dyrektywa 11/07/2009/EC). Po uzyskaniu licznych rejestracji w krajach Europy Południowej i Zachodniej, oraz USA, spodziewana jest rejestracja w Polsce w 2013 roku, z pełną komercjalizacją przed 2014 rokiem, początkowo dla jabłek, gruszek, truskawek i pomidorów.
Produkty Arysta LifeScience Atonik (Asahi) jest unikatowym biostymulatorem roślin opartym na syntetycznych nitrofenolach. Aktywne składniki Atoniku (Asahi) zostały zarejestrowane w lutym 2009 roku, jako środki ochrony roślin w UE (Załącznik I, Dyrektywa 11/07/2009/EC). Od 2009 roku trwają intensywne prace nad uznaniem ich w wielu krajach. System Biostymulatorów Arysta LifeScience zawiera trzy biostymulatory: BIOZYME® dla rozwoju generatywnego, FOLTRON® wzrostu wegetatywnego, i PILATUS® dla wzmocnienia rozwoju korzenia.

Za: redM
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNie ma porozumienia w sprawie utworzenia inspekcji bezpieczeństwa żywności
Następny artykułKalemba: dobre propozycje w dopłatach; tracimy w obszarach wiejskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.