Prof. Włodzimierz Sady nowym rektorem UR

Prof. Włodzimierz Sady – dotychczasowy prorektor ds. dydaktycznych i studenckich – został dzisiaj, 18 kwietnia wybrany na rektora Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kadencję 2012-2016 – poinformowała rzeczniczka uczelni Izabella Majewska.
 
W wyborach prof. Włodzimierz Sady uzyskał większość głosów Uczelnianego Kolegium Elektorów. Pokonał dwoje innych kandydatów.
 
Prof. Włodzimierz Sady (ur. w 1946 r.) jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Rolniczy), w 1996 roku został profesorem nauk rolniczych, a w 2004 – profesorem zwyczajnym. Odbył liczne staże i misje naukowe w kraju i za granicą; jest autorem lub współautorem kilkuset opracowań naukowych; kierownikiem lub głównym wykonawcą kilkudziesięciu projektów badawczych.
 
Został uhonorowany m.in. nagrodą ministra nauki, szkolnictwa wyższego i techniki za osiągnięcia w dziedzinie badań naukowych, odznaką Zasłużony dla Rolnictwa, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
 
Za: pap

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSzara pleśń jabłek – chemiczne zwalczanie podczas kwitnienia
Następny artykułW Zaborze powstanie największa w województwie lubuskim winnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.