Przeciw GMO

Ekolodzy sprzeciwiający się dopuszczeniu upraw roślin genetycznie modyfikowanych, symboliczne "zasiali" we wtorek 17 kwietnia polskie nasiona podczas happeningu przed gmachem resortu rolnictwa.
Kilkunastu członków koalicji Polska Wolna od GMO oraz Warszawskiego Klubu Pszczelarza symbolicznie „wysiało” przed ministerstwem rolnictwa na przyniesioną przez siebie folię polskie proso, jęczmień i kukurydzę. Powodem protestu był ciągły brak obiecanego przez ministra Sawickiego rozporządzenia w sprawie zakazu upraw modyfikowanej kukurydzy MON 810. Resort przygotował jednak projekt rozporządzenia w tej sprawie i trafił on do konsultacji społecznych. Zanim wejdzie on w życie, musi go zatwierdzić Komisja Europejska.
Ekolodzy protestowali też przeciw zapisom prezydenckiego projektu ustawy o nasiennictwie. Dzisiaj w Sejmie odbędzie się jego publiczne wysłuchanie, a  ekolodzy powtórzą pod jego gmachem happening.
 
Za:pap
pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.