Pszczelarz ukradł pszczoły pszczelarzowi

Pszczoły, pasieka, pszczelarstwo
Policjanci z Sulechowa w Lubuskiem zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież uli wraz z rodzinami pszczelimi z pasieki w Nowym Kramsku w powiecie zielonogórskim. Do przestępstwa doszło w połowie lipca.

Okazało się, że na ule połakomił się inny pszczelarz – poinformowała w grudniu rzecznik zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska. – O kradzież podejrzany jest 46-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego. Mężczyzna nie był wcześniej notowany. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Teraz stanie przed sądem pod zarzutem kradzieży – powiedziała rzecznik.

Dodała, że na posesji podejrzanego policjanci znaleźli sześć uli należących do pszczelarza z Nowego Kramska. Wszystkie wraz z „lokatorami” wróciły do właściciela. Ich wartość wraz z pszczelimi rodzinami została oszacowana na ok. 4 tys. zł.

Źródło:

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW Supraślu powstanie ośrodek rehabilitacyjny dla rolników
Następny artykułCiepły grudzień to już norma?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.