Rodzina 500+ w Bankach Spółdzielczej Grupy Bankowej

dodatkowe pieniądze
Klientom Banków Spółdzielczych SGB i SGB-Banku S.A. już wkrótce udostępniona zostanie możliwość składania wniosków o świadczenie w ramach Programu Rodzina 500+ za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.
W dniu 15 marca 2016 r. został podpisany list intencyjny pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej a Bankami, które zadeklarowały wolę współdziałania w zakresie składania wniosków o świadczenia z programu Rodzina 500+. Wśród nich jest SGB-Bank S.A. reprezentujący zrzeszone Banki Spółdzielcze, który jako bank zrzeszający, prowadzi obecnie prace dotyczące integracji systemów Banków Grupy. W tym celu wdrażane jest centralne rozwiązanie zrzeszeniowe zapewniające obsługę wniosków w ramach Programu Rodzina 500+.
 
W ramach rozwiązania zrzeszeniowego, klienci korzystający z bankowości elektronicznej będą mogli samodzielnie wypełnić formularz wniosku o świadczenie oraz wysłać wypełniony wniosek, bez konieczności wychodzenia z domu. Po wpłynięciu wniosku do Ministerstwa, będzie on przekazywany do lokalnych urzędów, które odpowiadać będą za merytoryczne rozpatrzenie wniosku oraz podjęcie decyzji o przyznaniu lub odrzuceniu świadczenia. SGB-Bank S.A. oraz Banki Spółdzielcze SGB będą pośredniczyć w przekazaniu wniosku oraz wymianie informacji między klientem a Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKuklik szkarłatny
Następny artykułGreefa otwiera spółkę we Włoszech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.