Rosja: nie zwiększy, ale zalegalizuje dostawy pomidorów

Wicepremier  Federacji Rosyjskiej Arkadij Dworkowicz oświadczył (powtarzamy za Agencją Interfax), że Rosja rozważa zwiększenie limitu importu pomidorów przyznanego Turcji. Tyle, że jak dotąd tureccy dostawcy nie wykorzystali otrzymanej puli 50 tys. ton.
Rosja podniosła szlaban dla tureckich pomidorów z 1 listopada. Trzy firmy z Turcji, które uzyskały prawo ich eksportu na rynek rosyjski rozpoczęło dostawy. „Już” w połowie miesiąca na rosyjski rynek trafiła pierwsza partia tureckich pomidorów (19,4 ton). Jak przyznał v-ce premier A. Dworkowicz, według jego informacji do Rosji wjechało 7 TIR-ów z tymi warzywami, więc na razie nie ma co mówić o zwiększaniu przyznanych limitów. Raczej chodziłoby o zalegalizowanie faktycznie docierających – nie tylko zresztą z Turcji – dostaw idących tranzytem choćby przez Białoruś. Wielkość tego importu polityk oszacował na 250 tys. ton.
 
za: interfax.ru

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNowe standardy dla szkła
Następny artykułKiedy kolejna transza owoców do wycofania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.