Rosjanie przekraczają plany

Materiał szkółkraski dla rosyjskiego sadownictwa
Według federalnego Ministerstwa Rolnictwa tegoroczne plany zakładania nowych sadów zostały znacząco przekroczone. Przyjmując urzędniczy optymizm za dobrą monetę można jednak zauważyć, że inne branże nie mają tak dobrych wyników.
 
Pod koniec maja na terytorium całej Federacji Rosyjskiej posadzono 6,7 tysięcy hektarów nowych sadów – dwa razy więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Do końca 2017 r. ten obszar ma wynieść 10,6 tys. hektarów. W całym ubiegłym roku posadzono ich 14,6 tys. ha, choć plany przewidywały 10,4 tys. ha. Przekroczono je więc o około 40%. 
 
Wyższe niż przed rokiem są również rosyjskie zbiory warzyw szklarniowych. Do 29 maja ich zbiory osiągnęły 300 tys. ton, podczas gdy w roku ubiegłym o tej porze było to 220, 7 tys. ton (36% mniej).
 
Przyjmując te wyniki wolno zauważyć, że nie zawsze udaje się uzyskać dynamikę rozwoju wyższą, niż założona w planach. Jak wynika z danych samego związku producentów warzyw w roku 2016 nie udało się osiągnąć prawie połowy zakreślonych przez branżę celów. Wyższe zbiory należy więc przypisać intensyfikacji produkcji w eksploatowanych już obiektach.
 
Media rosyjskie donosiły również w ubiegłym roku o dużej skali defraudacji budżetowych dotacji na wsparcie inwestycji. Np. do mleczarzy dotarło tylko około 40% pieniędzy wyasygnowanych przez budżet federalny.
 
za: mcx.ru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię