Rozpoczęła się Interpoma 2018

O sytuacji na polskim rynku jabłek mówił Adam Paradowski z wydawnictwa Plantpress
W czwartek 15 listopada w włoskim Bolzano rozpoczęła się Interpoma - międzynarodowe targi poświęcone wyłącznie jabłkom - ich produkcji, dystrybucji, marketingowi itp. Odbywająca się w cyklu dwuletnim impreza potrwa do soboty.

Najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym targom jest kongres “Jabłko na świecie”, odbywający się w czwartek i piątek. Czwartkowe wykłady podzielone są na dwa bloki. W ramach pierwszego – “Trendy w Europie Wschodniej i Azji” o sytuacji na polskim rynku jabłek w obliczu rosyjskiego embarga w wystąpieniu otwierającym mówił Adam Paradowski, prezes wydawnictwa Plantpress (“Polska – jabłkowy gigant a rosyjskie embargo”). W kolejnych wykładach mowa była o uprawie  jabłek we wschodniej Europie, centralnej Azji, Bliskim i Dalekim Wschodzie, a także, w oddzielnych wystąpieniach, o rynkach chińskim i indyjskim.

Drugi z czwartkowych konferencyjnych bloków zawierać będzie wykłady o nowych odmianach i trendach w  tym  zakresie, genomie jabłek i wykorzystaniu biotechnologii w produkcji jabłek oraz o “wyprawie do źródeł pochodzenia jabłka” – dzikich sadach Kazachstanu.

W piątek wykłady podzielone będą na dwa konferencyjne bloki: o produkcji ekologicznej i integrowanej jabłek oraz o nowościach technologicznych w produkcji.
 
Relacje z targów i kongresu – wkrótce w naszych portalach oraz pismach.
 
mp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię