Spadek importu jabłek w Kazachstanie

Od początku sezonu 2015/2016 Kazachstan zdecydowanie zmniejszył wolumen importu jabłek. W omawianym sezonie odnotowano najniższy poziom tych zakupów od ostatnich pięciu lat. W okresie od początku lipca 2015 roku do końca marca 2016 roku wielkość importu jabłek w tym kraju to 64,0 tys. ton, podczas gdy dokładnie w tym samym okresie rok wcześniej była to ilość 105,0 tys. ton. To ponad 40% spadek wielkości importu.

Największym eksporterem jabłek na kazachski rynek w omawianym okresie była Polska, która od lipca minionego roku do końca marca bieżącego roku wysłała na ten rynek około 37,0 tys. ton polskich jabłek. W porównaniu z okresem poprzednim to 27% spadek dostaw – wówczas było to 51,0 tys. ton. Na drugim miejscu uplasowały się Chiny z wynikiem 13,0 tys. ton, co dało około 8% spadek eksportu do Kazachstanu. Trzecie miejsce to dostawy z Mołdawii z wielkością 8,0 tys. ton dostarczonych w omawianym okresie.

Źródło: FAMMU/FAPA

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSadzonki truskawek polskiej hodowli
Następny artykułPrognozy zbiorów ziemniaków w UE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.