Szacunki zbiorów francuskiej marchwi

Według najnowszych danych francuskiego Ministerstwa Rolnictwa, w sezonie 2016/2017 we Francji zbierze się około 327,4 tys. ton marchwi. W porównaniu z poprzednim sezonem to około 4% spadek produkcji, a w stosunku do pięcioletniej średniej - aż o 8%. Na niezmienionym wobec poprzedniego sezonu poziomie utrzyma się powierzchnia upraw marchwi i wyniesie 8,2 tys. ha.
Według danych na początek stycznia bieżącego roku eksport marchwi z Francji wyniósł 110,8 tys. ton, a najwięcej jej wysłano do pozostałych państw unijnych – prawie 104,0 tys. ton. Najchętniej francuska marchew sprowadzana była przez Belgów – kupili jej prawie 48,0 tys. ton oraz Brytyjczyków – niecałe 20,0 tys. ton. Więcej natomiast importowano tego warzywa – sprowadzono 144,6 tys. ton marchwi, z czego aż 123,0 tys. ton również z państw wspólnotowych. Największym dostawcą była Belgia – 70,4 tys. ton oraz Hiszpania- ponad 22,0 tys. ton. 
Źródło: FAMMU/FAPA

Related Posts

None found

Poprzedni artykułStan zapasów unijnych jabłek i gruszek
Następny artykułW Łososinie Dolnej – szukanie recept na trudne lata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.