Trzecia rewolucja w produkcji i dystrybucji jabłek

21 marca 2015 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, przy ulicy Akademickiej 13 odbędzie się kolejna konferencja sadownicza organizowana przez Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych pod takim właśnie tytułem.
Wobec trudnej sytuacji na rynku jabłek i spadku opłacalności produkcji, wielu producentów zastanawia się nad swoją przyszłością. Czy aktualna sytuacja jest przejściowa, czy okaże się długotrwała? Czy i jakie zmiany są potrzebne, aby produkcja jabłek była opłacalna przy zbiorach około 3,0 mln ton. Potrzebne zmiany i sposoby ich realizacji przedstawi sześciu krajowych ekspertów, zaś cztery firmy partnerskie – swoją działalność w nowej sytuacji w produkcji i dystrybucji jabłek. Zaproszeni zostaną produceni jabłek, drzewek jabłoni, przetworów jabłkowych, eksporterci oraz przedstawiciele nauki sadowniczej, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Izb Rolniczych, samorządów terytorialnych i firm oferujących środki do produkcji owoców.

Dużo czasu poświęci się na dyskusję. Problemy w naszym kraju są tak ważne, że należy w szerokim gronie przedyskutować sposoby ich rozwiązania w najbliższym czasie .

Za: mat. organizatora
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułTrzecia transza pomocy dla producentów owoców i warzyw
Następny artykułMniej nowotworów w Polsce dzięki zmianie diety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.