„Miękkie” targi w Lublinie

7 grudnia rozpoczną się w Lublinie targi Best Berries. Ich lokalizacja w tym mieście nie jest przypadkiem – region od lat wypracowuje sobie markę lidera w produkcji owoców jagodowych. 
 
Wskaźniki produkcji owoców jagodowych pochodzących z Lubelszczyzny podawano już wiele razy (80% polskich malin, 50% porzeczek, 30% truskawek). Mniej może znanym czy słabiej dostrzeganym jest potencjał ludzki regionu. Na Lubelszczyznę trafiło w tym roku najwięcej środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w małych gospodarstwach – pomoc taką otrzymało 2118 osób. To najwięcej w kraju (mazowieckie – 1868, świętokrzyskie – 1048, małopolskie – 1038, łódzkie – 1011). 
Przejmując czy modernizując gospodarstwa młodzi ich włodarze szukają swojej szansy często w inny sposób niż poprzednie pokolenie i w innych działach rolnictwa. Dla wielu z nich produkcja owoców gatunków jagodowych wydała się najbardziej perspektywiczna. Dostrzegły to firmy i instytucje z otoczenia branży, z ich ofert zbudowano propozycję targową. 
Tegoroczne Best Berries zgromadzi prawie stu wystawców, a ekspozycji maszyn, środków produkcji i usług dla sadowników będą towarzyszyły konferencje tematyczne – nawożeniowa i truskawkowa. 
 
Targi rozpoczynają się 7 grudnia w obiekcie przy ulicy Dworcowej 11 w Lublinie.

Zobacz także program konferencji.

 
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOd 7 do 29 grudnia można składać wnioski o pomoc
Następny artykuł„Szkółkarstwo” na Święta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.