Strona główna Tagi Lublin

lublin

Mistrzowie Cydru wybrani w Lublinie

Podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru rozstrzygnął się konkurs na domowy cydr pod hasłem Mistrz cydru. Cydrownicy rywalizowali w dwóch kategoriach: „cydry klasyczne” i „cydrowy freestyle”.

„Miękkie” targi w Lublinie

7 grudnia rozpoczną się w Lublinie targi Best Berries. Ich lokalizacja w tym mieście nie jest przypadkiem – region od lat wypracowuje sobie markę lidera w produkcji owoców jagodowych. 
 

ARiMR uruchomiła w Lublinie Wydział Tworzenia Oprogramowania

Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył 24 października w uroczystości otwarcia w Lublinie Wydziału Tworzenia Oprogramowania Departamentu Informatyki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - Jest zmiana zarządzania informatyką w ARiMR. W przyszłości koszty będą obniżone, a zależność od zewnętrznych podmiotów praktycznie nie będzie występowała, co będzie służyło i rolnikom, i mieszkańcom polskiej wsi - powiedział minister.

KUL promuje pszczoły w mieście

Pszczoły na dachach swoich budynków postawi Katolicki Uniwersytet Lubelski, który ogłosił akcję „UL na KUL”. Będzie promował uczelnię własnym miodem i popularyzował hodowanie pszczół w mieście.

Jabłkowe problemy – sposoby rozwiązania

Zbiory jabłek w naszym kraju w najbliższych latach mogą wynieść 4,3 – 4,5,a w kolejnych nawet 5,0 mln ton. W związku z tym należy spodziewać się dużych problemów w zagospodarowaniu wszystkich owoców po opłacalnych cenach, ponieważ  zapotrzebowanie na te deserowe  wyniesie najwyżej  2,0 mln ton. A co z resztą jabłek?
 

Lubelskie targi

Trwają Vege Fruit Expo Targi Sadowniczo-Warzywnicze w Lublinie (24-25.11). Za nami pierwszy dzień I edycji tej imprezy, podczas którego odbyła się konferencja poświęcona uprawie roślin jagodowych.

Warsztaty produkcji cydru na „pikniku jabłkowym” w Lublinie

Degustacja cydrów, soków jabłkowych i jabłek oraz warsztaty przygotowywania cydru w domu – to niektóre atrakcje Lubelskiego Święta Młodego Cydru, które odbędzie się w sobotę w Lublinie.

Trzecia rewolucja w produkcji i dystrybucji jabłek

Na krajowym rynku jabłek obserwujemy, szczególnie w ostatnim czasie, duże zmiany. Sytuacja ta jest wynikiem wysokiej nadprodukcji jabłek w krajach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, oraz wprowadzeniem rosyjskiego embarga. Były i nadal są trudności w zbycie wszystkich jabłek.

Trzecia rewolucja w produkcji i dystrybucji jabłek

21 marca 2015 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, przy ulicy Akademickiej 13 odbędzie się kolejna konferencja sadownicza organizowana przez Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych pod takim właśnie tytułem.

Trzecia rewolucja w produkcji i dystrybucji jabłek

Rosyjskie embargo na jabłka nasze i pozostałych krajów UE istotnie zmieniło sytuację na europejskim rynku jabłek. Nowe warunki i wymagania zmuszają do szybkich i "rewolucyjnych" zmian w produkcji i dystrybucji jabłek w naszym kraju. Jest to warunek opłacalnej produkcji jabłek i utrzymania naszej wysokiej pozycji  nie tylko w Europie.