Tytuły „Rolnik – Farmer Roku 2017” przyznane

Uroczysta gala XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Rolnik – Farmer Roku” odbyła się 2 lutego w Warszawie. Kapituła konkursu wyłoniła dziesięciu laureatów w pięciu kategoriach. Zwycięzcy otrzymali tytuł „Rolnika – Farmera Roku 2017” i statuetkę „Złotego Jabłka”.

W uroczystej gali uczestniczyli m.in.: Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Czesław Siekierski, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego, Jan Krzysztof Ardanowski, Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Łapiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Dariusz Pańka, Prorektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Witold Strobel, Dyrektor Generalny  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Polski Klub Rolnik – Farmer Roku”, natomiast partnerem – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Patronat honorowy nad konkursem sprawują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Dyrektor Generalny KOWR oraz Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Celem konkursu „Rolnik – Farmer Roku” jest promowanie nowoczesnego rolnictwa i producentów rolnych, którzy dzięki pomysłowości i inicjatywie potrafią dostosować swój warsztat pracy do zmieniającego się rynku i nowych realiów, w ramach WPR. Potwierdzeniem wysokiej rangi konkursu jest coraz większa liczba uczestników ubiegających się o zwycięstwo. W dotychczasowych, 24 edycjach konkursu Złote Jabłka otrzymało 134 rolników.

W XXIV edycji konkursu do finału zakwalifikowano 28 najlepszych rolników. Wyłoniono dziesięciu laureatów w pięciu kategoriach konkursowych: gospodarstwa rodzinne, ogrodnictwo, gospodarstwa o alternatywnych źródłach dochodu, przedsiębiorstwa rolnicze oraz grupy producenckie.

Minister Krzysztof Jurgiel pogratulował laureatom i podziękował organizatorom, że po raz kolejny docenili osoby działające w rolnictwie. –   Już samo znalezienie się w gronie finalistów konkursu jest bardzo dużym wyróżnieniem. Bez wątpienia należą państwo do elity rolników. To dzięki takim gospodarstwom jak wasze rozwija się polskie rolnictwo i osiągamy sukcesy w eksporcie produktów rolno-spożywczych – powiedział Krzysztof Jurgiel i podkreślił, że eksport tych produktów przekroczył w ubiegłym roku 25 mld euro.
 
Laureaci XXIII edycji w poszczególnych kategoriach:

1. Gospodarstwa rodzinne:

  • Beata i Piotr Kondraccy z Górnego, woj. lubelskie
  • Hanna i Krzysztof Kowalscy z Winnik, woj. mazowieckie
  • Anna i Józef Wojewódzcy z Winnic, woj. mazowieckie
  • Dorota Wyrobek ze Ślizowa, woj. dolnośląskie
  • Anna i Tadeusz Zatylni z Zamościa, woj. wielkopolskie

2. Ogrodnictwo:

  • Elżbieta i Dariusz Florek, Elżbieta i Krzysztof Florek, Gospodarstwo Ogrodnicze S.C. ze Służowa, woj. świętokrzyskie
  • Angelika i Rafał Krzyżanowscy z Nowej Wsi, woj. mazowieckie

3. Gospodarstwa o alternatywnych źródłach dochodu

  • Maciej Czajkowski z Sokołowa woj. kujawsko-pomorskie

4. Przedsiębiorstwa rolnicze

  • Norbert Styrc /COBORU Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Pawłowicach/ Pawłowic woj. śląskie

5. Grupy producenckie:

  • Spółdzielnia Producentów Ziarna Zbóż i Nasion Roślin Oleistych „ Agro-Kłos”.

Źródło: KOWR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKISSABEL dobrze przyjęte przez sektor i konsumentów
Następny artykułJuż za tydzień (14 lutego) …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.