Włosi odważnie wkraczają do Chin

Widać coraz większe zainteresowanie włoskiego sektora owoców i warzyw największym dalekowschodnim rynkiem. Cała branża we Włoszech skupia w ostatnich miesiącach swoją uwagę na Chinach. Jednym z tego przejawów są targi Mac Fruit Attraction China (MFAC).
 
Zostały zorganizowane w Szanghaju (22-24 listopada 2017 r.) w trakcie Horti Fresh China. To największe w tym kraju spotkanie B2B w sektorze świeżych owoców i warzyw. Nawiązywane są tu kontakty pomiędzy eksporterami z całego świata oraz chińskimi odbiorcami i dystrybutorami. W MFAC udział wzięło 30 włoskich firm wystawiających się pod wspólnym hasłem „Freshness form Europe” .

W trakcie targów odbyła się konferencja poświęcona działaniom włoskich eksporterów owoców i warzyw na chińskim rynku. Paolo Bruni, prezes CSO Italy podkreślał, że Włochy są europejskim producentem jabłek numer jeden, eksportującym 45 proc. produkcji. Zamierzają dostarczać do Chin gruszki i liczą na sukces jaki odniósł eksport kiwi do tego kraju. Eksport tych owoców wzrósł z poziomu 1 tys. ton w 2010 r. do ponad 10 tys. ton w 2016 r. Jak zapowiedział Renzo Piraccini do Włoch zostanie zaproszonych 50 kupców m.in. na targi Macfrut (9-11 maja 2018 r. w Rimini), co ułatwi zawieranie kolejnych kontaktów handlowych pomiędzy dwoma państwami. 

Mac Fruit Attraction China to nowe targi zorganizowane przez hiszpańską firmę IFEMA (organizatora Fruit Attraction) oraz włoską Cesena Fiera (targi Macfrut) przy współpracy z VNU – organizatorem Horti Fresh China.

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułFrancuskie jabłka w Chinach
Następny artykułEkologiczny rolnik kontra sąsiedzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.