Wyznaczanie obszarów z ograniczeniami naturalnymi

Proponowany przez Komisję Europejską nowy sposób wyznaczenia obszarów z ograniczeniami naturalnymi (dawne ONW) był tematem dzisiejszego spotkania ministra Stanisława Kalemby z dyrektorem Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego (IUNG-PIB) prof. Wiesławem Oleszkiem. W spotkaniu uczestniczyli również eksperci z IUNG-PIB oraz z MRiRW, którzy analizowali główne aspekty proponowanego przez Komisję Europejską rozwiązania.
Obecnie dyskusja nad wyznaczeniem obszarów z ograniczeniami naturalnymi wchodzi w decydującą fazę. Polska nadal będzie przekonywać zarówno Komisję Europejską, jak i państwa członkowskie Unii Europejskiej do niezbędnych modyfikacji dotychczas proponowanego podejścia w projekcie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich, przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW). Należy bowiem umożliwić wyznaczenie nowych obszarów z ograniczeniami naturalnymi na poziomie obrębów ewidencyjnych, a nie tylko gmin, natomiast kryteria tej delimitacji powinny odnosić się do wszystkich typów utrudnień naturalnych oraz uwzględniać efekty współdziałania i kumulacji poszczególnych czynników biofizycznych (np. klimatycznych i glebowych).

Za: mrirw.gov.pl 
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNawożenie po zbiorach owoców – konieczność czy moda?
Następny artykułPropozycje UE są nie do przyjęcia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.