Wzrosną ceny wody

nawadnianie szkolki
Gminy i przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne ustalają stawki opłat za wodę i ścieki na najbliższe 3 lata. Aż 94% gmin i przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych wnioskuje za wzrostem cen za wodę i ścieki.

Propozycje nowych cen wpływają do Wód Polskich, które jako regulator mają za zadanie sprawdzić czy proponowane przez samorządy taryfy są racjonalne i rzeczywiście dotyczą kosztów dostarczania wody i odprowadzania ścieków.

Do tej pory wpłynęło łącznie 2548 wniosków, w tym 2403 proponujących wzrost cen za wodę i ścieki (94%), 81 dotyczących utrzymania cen (3%) i 64 proponujących obniżenie dotychczasowych cen (2,5%).

Prezes Wód Polskich Przemysła Daca poinformował podczas konferencji prasowej, że na półmetku ustalania opłat średnia podwyżka wynosi 7%. To są indywidualne wnioski. Każdy musi być rozpatrzony, wszystkie czynniki muszą być wzięte pod uwagę – inwestycje, amortyzacja. Ale można powiedzieć, już teraz, że jest to nasz wspólny sukces, ponieważ na początku średnia podwyżek planowanych to była 20 procent. W tej chwili to 7 procent, więc już to zupełnie inaczej wygląda – powiedział.

Źródło: PGW Wody Polskie, dziennik.pl, next.gazeta.pl, msn.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSzkodniki warzyw atakują! Komunikat warzywniczy PROCAM 10 z dnia 13.07.2021
Następny artykułZrównoważona żywność w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.