Żegnamy prof. Edmunda Niemczyka

4
28
Prof. Edmund Niemczyk
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 31 marca w wieku 80 lat zmarł śp. prof. dr hab. Edmund Niemczyk - długoletni pracownik naukowy Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach - od roku 1955 do przejścia na emeryturę w 2003 roku.
Był wybitnym naukowcem, współtwórcą i organizatorem badań nad biologiczną ochroną roślin i twórcą systemu integrowanej  produkcji owoców w Polsce, członkiem wielu organizacji krajowych i zagranicznych. Pełnił ważne funkcje kierownicze, m.in. dyrektora Sadowniczego Zakładu Doświadczalnego w Brzeznej koło Nowego Sącza, zastępcy dyrektora Instytutu do spraw naukowych, kierownika Pracowni Biologicznych Metod Ochrony Roślin Sadowniczych.

Był bez reszty oddany swojej pracy zawodowej, którą wykonywał z wielkim zaangażowaniem i pasją. Ma ogromny osobisty wkład w osiągnięcia Instytutu i polskiego sadownictwa. Za wybitne zasługi na polu nauki i upowszechniania wyników badań został wyróżniony wieloma odznaczeniami resortowymi i państwowymi, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Pozostanie w naszej pamięci jako Osoba nadzwyczaj skromna, życzliwa, chętnie służąca pomocą i radą. Był wspaniałym nauczycielem i wychowawcą licznych kadr młodych naukowców i praktyków. Odszedł od nas niezwykle szlachetny, prawy i dobry Człowiek.
               
Cześć Jego pamięci!
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 7 kwietnia 2014 r. Po mszy św. o godz. 12°°  w kościele św. Jakuba w Skierniewicach nastąpi przewiezienie i złożenie urny z prochami Zmarłego na Cmentarzu Miejskim w Skierniewicach przy ul. Strobowskiej.
 
Rodzinie Profesora wyrazy serdecznego współczucia składają Dyrekcja, Rada Naukowa oraz Pracownicy Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Bliskich Zmarłego prosimy o przyjęcie kondolencji od wydawnictwa Plantpress. 

4 KOMENTARZE

  1. Pamiętam jego wykłady o IPO. To był człowiek z klasą. Niech każdy sadownik pamięta, to prof Niemczyk wprowadzil integrowaną do naszych sadów. Smutna wiadomość. Pozostanie w naszej pamięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię