Zieleń to Życie – międzynarodowe spotkanie zielonej branży

30 sierpnia – 1 września w Warszawie w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14  spotkają się uczestnicy zielonej branży – szkółkarze i ogrodnicy, przedstawiciele handlu, ogrodniczego, projektanci i wykonawcy terenów zieleni, inwestorzy i zarządzający zielenią publiczną. Po branżowym pierwszym dniu – w sobotę i niedzielę wystawę odwiedzą tłumnie pasjonaci i amatorzy zainteresowani tematyką ogrodową. 21. edycja Międzynarodowej Wystawy "ZIELEŃ TO ŻYCIE” odbywa się pod hasłem "Ogrody z Charakterem". Bierze w niej udział 250 firm z 11 krajów.
Wyróżnikiem ,,ZIELEŃ TO ŻYCIE” jest wyraźny profil tematyczny – rośliny i wszystko co związane jest z ich produkcją, sprzedażą i zastosowaniem. Sektor techniczny i prezentowane w nim maszyny, urządzenia, technologie to oferta skierowana przede wszystkim do szkółkarzy, ogrodników oraz wykonawców terenów zieleni. Szkółkarze znajdą tu nawozy i środki ochrony roślin, podłoża, technologie automatycznego  sadzenia czy pielęgnacji, doniczki, systemy nawadniania, tunele i osłony, opakowania i systemy oznakowania oraz narzędzia. Wystawcy przygotowują także odrębną ofertę dla firm zajmujących się tworzeniem i pielęgnacją zieleni. Hurtownicy i kupcy reprezentujący handel ogrodniczy znajdą tu produkty-nowości i rozwiązania, które warto zamówić na kolejny sezon. Żądni nowinek i wszelkich udogodnień ułatwiających pracę w ogrodzi amatorzy również znajdą tu coś dla siebie.  
  
W tym roku w Warszawie zaprezentują się firmy z Polski, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Łotwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Słowacji, Włoch i dalekiej Nowej Zelandii. Ich ofertę obejrzą branżowi goście z całej Polski, a także z zagranicy. Organizatorzy oczekują, że podobnie jak w ubiegłym roku targi odwiedzą goście z ponad 30 krajów – w tym Rosji, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Litwy, Estonii, Czech i Słowacji. Pierwszy dzień targów tradycyjnie skierowany jest wyłącznie do profesjonalistów. Ze względu na bogaty program i różnorodną ofertę wielu specjalistów przedłuży pobyt do soboty. 
 
Trendy i inspiracje 
Nowe tendencje w hodowli odmian roślin, roślinne ,,must have”, dekoracje, stylowe drobiazgi i użyteczne wyposażenie  – donice, materiały wykończeniowe czy meble to wszystko decyduje o urodzie i niepowtarzalności ogrodu, a także wygodzie użytkowników. Na stoiskach wystawców zobaczymy wiele nowości i podpowiedzi dotyczących aranżacji ogrodowej przestrzeni. Będzie też można zaopatrzyć się w książki i poradniki o tematyce ogrodowej. 
Za: zszp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię