Konferencja w Grójcu. Zero tolerancji dla przekroczeń norm

W ostatnich kilku miesiącach z Czech napływały informacje o wykryciu kolejnych przypadków przekroczeń norm pozostałości środków ochrony roślin w jabłkach importowanych z Polski. W odpowiedzi na palący problem Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw Unia Owocowa organizuje 21 lutego 2018 r. w Grójcu konferencję: Zero tolerancji - brak przekroczonych norm pozostałości ś.o.r. szansą dla polskich jabłek.
Konferencja (wstęp wolny) odbędzie się w Hotelu Wiktoriańskim (ul. Ks. P. Skargi 39), rozpoczęcie o godz. 12.00.
Główne tematy, które zostaną przedstawione na konferencji to:
– Pozostałości ś.o.r. – bieżąca sytuacja
– Skąd biorą się przekroczenia norm pestycydów?
– Jak produkować owoce bez pozostałości?
– Produkcja jabłek z przekroczonymi normami ś.o.r. – aktualne i przyszłe konsekwencje.
 
W konferencji wezmą udział Andrzej Chodkowski – Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Małgorzata Korbin – Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa, Piotr Podoba – Prezes Dohler Polska Sp. z o.o., Marcin Mucha – Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin. Na spotkanie zaproszeni zostali również Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Bogusław Rzeźnicki, Dyrektor Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin. 

2 KOMENTARZE

  1. Popieram. Mam nadzieję, że ktos pogoni w końcu członków, prezesów grup. Bo dobrze wiemy że pierwsi do handlu nielegalnymi środkami. Sami stosują a i innym sprzedają.

  2. Recepta jest prosta niech prezesi grup przestaną dealować z bagażnika lewizny i zachęcać do stosowania wynalazków. Od razu będzie lepiej. Grupy i sprzedawcy środków sami wygenerowali problem. A jak prezes grupy, grupy grup jest jednocześnie sprzedawca środków a i ma duży bagażnik z lewizną to efekt jest taki jak widać. Pogadają i będzie jak było. Obłudnicy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.