Polskie gospodarstwo w sieci Interra

Interra to sieć gospodarstw rolnych, w których koncern Syngenta prezentuje w praktyce zrównoważoną, intensywnie prowadzoną produkcję. W Europie (doszło jeszcze Maroko) jest osiem takich obiektów – różnych specjalności. W Polsce, w miejscowości Lewiczyn koło Grójca do sieci wybrane zostało gospodarstwo Bogdana Puncewicza, który prowadzi je wraz z synem Pawłem.
27 sierpnia w gospodarstwie tym Syngenta przedstawiła cele realizowanego wspólnie z Instytutem Ogrodnictwa i doradcami sadowniczymi programu.
 
Jak powiedział prezes zarządu Syngenta Polska Marek Łuczak witając zaproszonych gości, postęp nie wymaga rewolucyjnych, wielkich zmian, można go wprowadzać małymi krokami – usprawnieniami, poprawkami, zmianami nie wymagającymi kosztownych inwestycji. Celem jest sprostanie ciągle podnoszonym wymaganiom jakościowym narzucanym producentom owoców przez rynek. Na przykładzie pracy konkretnego gospodarstwa Syngenta chce promować dobre praktyki w rolnictwie, uczyć ograniczania wpływu środków ochrony roślin na środowisko, wskazywać możliwości takiego prowadzenia intensywnej ale zrównoważonej produkcji, by zapewniałam ona gospodarstwu konkurencyjność na rynku.

Szersze relacje z tego spotkania –  wkrótce na naszych stronach i w sadowniczych czasopismach Plantpressu.

pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMelioracje to regulacja stosunków wodnych a nie drenaż
Następny artykułPomidorowa wojna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.