Strona główna Tagi Integrowana produkcja

integrowana produkcja

Zgłoszenia do integrowanej produkcji roślin

Integrowana produkcja roślin (IP) to nowoczesny system uprawy, który uwzględnia oczekiwania konsumenta w stosunku do bezpiecznych i wysokiej jakości owoców, warzyw i innych płodów rolnych oraz gwarantuje prowadzenie upraw w sposób bezpieczny dla środowiska.

Zgłoszenia do Integrowanej produkcji roślin

Integrowana produkcja roślin (IP) to nowoczesny system uprawy, który uwzględnia oczekiwania konsumenta w stosunku do bezpiecznych i wysokiej jakości owoców, warzyw i innych płodów rolnych oraz gwarantuje prowadzenie upraw w sposób bezpieczny dla środowiska. 
 

Polskie gospodarstwo w sieci Interra

Interra to sieć gospodarstw rolnych, w których koncern Syngenta prezentuje w praktyce zrównoważoną, intensywnie prowadzoną produkcję. W Europie (doszło jeszcze Maroko) jest osiem takich obiektów – różnych specjalności. W Polsce, w miejscowości Lewiczyn koło Grójca do sieci wybrane zostało gospodarstwo Bogdana Puncewicza, który prowadzi je wraz z synem Pawłem.

Dla zainteresowanych Integrowaną Produkcją

PIORiN na swojej stronie www informuje, iż od roku 2015 Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa odchodzi od bezpośredniego prowadzenia certyfikacji oraz wydawania certyfikatów Integrowanej Produkcji roślin dla producentów rolnych.

Hort Integra w Kielcach

28 listopada w Kielcach w Centrum Kongresowym Targi Kielce odbyła się Ogólnopolska Konferencja "Hort Integra – Integrowana Produkcja Roślin – aspekty praktyczne i perspektywy", skierowana do producentów owoców i warzyw, doradców rolniczych oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.

Bakterią w grzyb, czyli biologia zza wielkiej wody

Niezależnie od rejonu świata poziom świadomości konsumentów jest coraz wyższy i bardziej jednolity. Tendencje odnośnie do wymagań są zbieżne – żywność ma być bezpieczna dla zdrowia i produkowana w nieskażonym środowisku, o które dbałość musi wzrastać.

Od 2014 r. będą obowiązywały zasady integrowanej ochrony roślin

Od 1 stycznia 2014 r. będą obowiązywały rolników ogólne zasady tzw. integrowanej ochrony roślin. Polegają one na ochronie roślin przed organizmami szkodliwymi przy użyciu metod zwłaszcza niechemicznych. Ma to zarazem służyć ochronie zdrowia ludzi.

IV Zjazd Sadowników Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Podczas IV Zjazdu Sadowników Województwa Kujawsko-Pomorskiego 22 listopada we Włocławku zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie dyskutowano przede wszystkim o zmianach czekających sadowników od stycznia 2014 r. wraz z wprowadzeniem obowiązku integrowanej ochrony roślin.

Integrowana Produkcja a integrowana ochrona

Mimo wielu przekazów dotyczących obu zagadnień i ich nazw: Integrowana Produkcja (IP) i integrowana ochrona roślin (ior), wciąż pojęcia te używane są zamiennie. Nic bardziej błędnego! Jeszcze raz postaram się wyjaśnić, że te sformułowania nie są równoznaczne.

Introdukcja dobroczynka gruszowego

Przędziorki i pordzewiacze to groźne szkodniki roślin sadowniczych. W wielu polskich sadach wymagają wykonania w sezonie 2, 3, a nawet 4 zabiegów zwalczających.