Murarka do pomocy w sadzie

Zbigniew Dąbrowski
Reprezentujący Sumi Agro Poland Zbigniew Dąbrowski zaprosił sadowników uczestniczących wczoraj, 26 kwietnia w VII Ogólnopolskim Spotkaniu Producentów Brzoskwini i Moreli do odwiedzenia Centrum Murarkowego znajdującego się opodal Zamku Kazimierzowskiego. Japoński koncern jest w Polsce pionierem idei wspomagania dziko żyjących gatunków owadów zapylających uprawy rolnicze i ogrodnicze.
W bieżącym roku kontynuowana jest akcja Sumi Agro Poland pod hasłem „Budujemy populację owadów zapylających”. Dzikie gatunki mogą zauważalnie wspomóc pracę pszczoły miodnej w sadach, zaś sadownicy przekonują się coraz bardziej do pożytków z instalowania w kwaterach „domków” dla murarki.
 
Pozostając w obszarze tematycznym ekologii Z. Dąbrowski przypomniał możliwości wykorzystywania w produkcji sadowniczej firmowego preparatu Mospilan 20 SP o bardzo szerokiej rejestracji (ponad 250 zastosowań) oraz również dobrze znanego producentom owoców fungicydu Topsin 500 SC.
Wizyta uczestników konferencji w Centrum Murarkowym była jednym z punktów programu VII Ogólnopolskiego Spotkania Producentów Brzoskwini i Moreli zaproponowanym przez organizatorów – Instytut Ogrodnictwa oraz Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego o/Sandomierz. W luźnych rozmowach kontynuowano tam tematy, jakie pojawiły się w wystąpieniach  prelegentów – oprócz Z. Dąbrowskiego o roli dzikich gatunków zapylających mówiła w swoim wykładzie dr Joanna Klepacz-Baniak (Plantpress).

 

W Centrum Murarkowym…

Dr Joanna Klepacz-Baniak opowiadała o zwyczajach murarki ogrodowej

pg

Fotorelacja z Centrum Murarkowego – w naszej galerii.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSześciokrotny wzrost eksportu polskich jabłek na Ukrainę
Następny artykułWypełnij „Ewidencję…”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.