To już ósma edycja Konferencji Odmianowej

Na Konferencji Odmianowej w 2014 roku; fot. P. Grel
W najbliższą sobotę 5 grudnia Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego Warka zaprasza sadowników na Konferencję Odmianową. Wykłady i towarzysząca im ekspozycja środków produkcji sadowniczej odbędą się w Centrum Szkolenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi k. Warki.

Warecka Odmianowa odbywająca się corocznie na początku grudnia cieszy się zawsze zainteresowaniem sadowników, nie tylko z regionu grójecko-wareckiego. Wystąpienia i dyskusje poprzedniej edycji, z grudnia 2014 roku, zdominował temat embarga – jego wpływu na rynek i konieczności dostosowania produkcji sadowniczej do wymogów innych niż rosyjski rynków.

Tegoroczna konferencja odbywa się w sytuacji, gdy rynek owoców wydaje się w znacznej mierze ustabilizowany, a sadownicy spokojniejsi. Co nie znaczy, że dyskusji na temat wymagań dotyczących odmian jabłek na nowe rynki eksportowe nie będzie. Zapraszamy na nią na zakończenie wykładów – jednym z gości debaty będzie dyrektor Instytutu Ogrodnictwa, prof. Małgorzata Korbin.

Program wykładów tegorocznej Konferencji Odmianowej nie ograniczy się tylko do jabłoni. Im poświęcone będą wystąpienia o przydatności różnych podkładek w warunkach Polski, o nowoczesnych technologiach przechowywania jabłek i gruszek oraz ochronie sadów. Z kolei prezes Appolonii, zrzeszenia 19 grup producenckich, opowie o nowej, eksportowej marce polskich jabłek.

Uczestnicy 8. Konferencji Odmianowej będą mogli również wysłuchać wykładów o innych gatunkach sadowniczych – o odmianach czereśni oraz uprawie truskawek w tunelach Haygrove.

Autorami wystąpień są naukowcy z Instytutu Ogrodnictwa, który objął wydarzenie patronatem merytorycznym oraz przedstawiciele firm Haygrove i Syngenta. Usłyszymy również informacje o nowościach w programie doradczym FruitAkademia.

Organizatorzy zapraszają do Centrum Szkolenia Ustawicznego w Nowej Wsi (Nowa Wieś 70 A) w sobotę 5 grudnia od godz. 10.00. Dokładny program konferencji zobaczyć można tutaj.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułGrunty rolne i leśne zajmują 90 proc. kraju
Następny artykułMoskwa nakłada embargo na tureckie produkty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.