Ukraińskie jabłka wypierają polskie z Bliskiego Wschodu

Polskie jabłka
28 marca zakończyło się arabsko-ukraińskie forum handlowe w Dubaju zorientowane na handel jabłkami i innymi owocami oraz pokrewnymi towarami. Ukraińscy sadownicy i handlowcy uważają to spotkanie za duży sukces swojej branży. Komentarze strony arabskiej są bardzo korzystne dla ich owoców.

W mityngu wzięło udział 40 firm ukraińskich oraz dwa razy liczniejsza grupa firm ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ukraińcy cytują wypowiedzi gospodarzy podkreślających wysokie mniemanie o importowanych z Ukrainy jabłkach. Panuje przekonanie, że jakością dorównują owocom francuskim czy włoskim, a przewyższają sprowadzane z Polski. Ponadto ukraińscy handlowcy są w stanie zaproponować firmom arabskim bardzo konkurencyjne ceny.

Z drugiej strony partnerzy spotkania zgodnie przyznają, że ukraińscy handlowcy często popełniają jeszcze błędy niweczące walory owoców, jakimi operują – i to jest jedno z najpilniejszych zadań stojących przed stroną ukraińską.

W sezonie 2018/19 Ukraina spodziewa się umieścić na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich około 4 tys. ton jabłek.

za: east-fruit.com

Opracowanie sad24.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCzęstsze ulewy, tornada i susze
Następny artykułRegulacje siewnika do warzyw – techniczne wskazówki. FILM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.