W Rosji drożeją gruszki

Według analityków projektu EastFruit w Rosji wzrosły w ubiegłym tygodniu ceny gruszek. Taki trend cenowy obserwuje się zarówno w segmencie krajowej gruszki, jak dla owoców importowanych.

Główną zachętą do utrzymania dość wysokich cen jest zwiększony popyt na rynku zagranicznym i niski plon gruszek w większości krajów UE.

Do tej pory hurtownicy oferują gruszki z rodzimych sadów w cenie 94-125 rubli/kg (1,47-1,96 USD/kg), czyli średnio o 11% więcej niż tydzień wcześniej. Najdroższą i najbardziej popularną odmianą jest Konferencja, zwykle importowana z Serbii i Argentyny. Te owoce są obecnie w sprzedaży w cenie 108-155 rubli/kg (1,69-2,43 USD/kg), czyli średnio o 9% drożej niż tydzień wcześniej.

Warto zauważyć, że dziś gruszki krajowe na rynku rosyjskim są już średnio o 25% droższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Piotr Grel
za: east-fruit.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZmiany struktury handlu zagranicznego na Ukrainie
Następny artykułSystem easyFlow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.