Z Europy do Kolumbii. Czy otworzą nowy rynek?

W tym roku w trakcie zbiorów zostanie przeprowadzony ostateczny audyt w sadach. Na podstawie jego wyniku zapadnie decyzja czy otworzyć kolumbijski rynek dla holenderskich jabłek i gruszek.
Jeśli wszystko przebiegnie wg planów to pod koniec 2018 r. Holendrzy uzyskają dostęp do nowego południowoamerykańskiego rynku z ponad 47. milionami konsumentów. Negocjacje w tej sprawie prowadzone były od 2014 r. Ocenia się, że jabłka i gruszki z Holandii będą sprzedawać się w Kolumbii przede wszystkim w okresach kiedy na tym rynku jest mniej dostaw z Chile i Argentyny.

Producenci i eksporterzy owoców w Holandii od czasu zamknięcia rosyjskiego rynku intensywnie prowadzą poszukiwania nowych możliwości sprzedaży swojego towaru. Dotychczas udało im się otworzyć rynki w Azji: chiński, indyjski oraz wietnamski, a także na Zachodniej Półkuli – meksykański.
Wg Inge Ribbens z GroenteFruit Huis, szczególnym sukcesem jest możliwość sprzedaży jabłek w Indiach, które od momentu otwarcia granic stały się czwartym najważniejszym dla Holendrów rynkiem zbytu na te owoce (po Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji).
Źródło: freshplaza
RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNawet 15 mln zł dla przetwórców z sektora rolno-spożywczego
Następny artykułPIORiN: pierwsze wykrycie Tomato chlorosis virus (ToCV) w Holandii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.